pátek 18. listopadu 2016

Ta nová kniha o tom a ten film co není uplně o tom, ale je to ono

po dopsání: Je to strašně dlouhý článek. Kurva dlouhý. prdon

Dostala jsem nějakou potřebu, vyjádřit se na toto téma.

Protože víte jak,  původní 7 je pro mne klasika, kánon a srdcovka, takže logicky jsem zabrouzdala do vod "Pokračování" nebo jak se také dá říct "Dojení peněz co nejvíc to jde".  Jo pardon, mluvím vlastně o knize/hře a filmu, který brouzdá světem Harryho Pottera. Takže HP a Prokleté dítě a Fantastická zvířata a kde je najít. tadá

 Začnu tím co se mi líbilo, potom se přesuneme do urážek a těžkého zklamání. 

Dneska jsem byla v kině na Fantastických zvířatech. Hlavní a určující dojem z toho filmu je , že se mi to fakt líbilo. Opravdu. Velice. Snad na to půjdu ještě jednou :3.
Úplně jsem od toho moc neočekávala, ani jsem si nic k tomu nezjištovala, jen jsem věděla, že to musím vidět. 

1. Hraje tam Eddie, a já ho mám fakt ráda. Ten kluk (ehm spíš chlap? muž? mládenec?) podle mne hraje dobře a v hlavní roli trochu divnějšího Newta Scamandera vynikl. Slyšet jeho říkat kouzla a vyprávět o zvířatech je supr. Fakt supr. Ty jeho tiky a mávání hůlkou, extrémního využití Nezjistitelného zvětšovacího kouzla a láska ke zvířatům :). 
2.A zvířátka. Zcela naschvál jsou všechny dokonale roztomilý a úžasný, takže prostě chytnou za srdíčko. Prostě se musíte trochu rozplývat, už jen když se kůrolez schovává za klopou kabátu. Ty jejich velký očička a pokňukávání a štěbetání. A jak jsou pěkně barevní. 
V tom případě musím teda i pochválit vizuální stránku filmu. Metání kouzel, výbuchy a krásné scenerie a kouzelné čárymáry jsou prostě součástí toho, na co jsme zvyklí.A jsou mrtě dobrý :3 Fakt.

Hlavní zápletka je chytlavá, srozumitelná a příjemná, vyvrcholení nečekané a konec dojemný. Co víc chtít. Odkaz na Bradavice + Brumbála přijat s úsměvem. Začátek podrobnější storky o Grindelwardovi (tvl to je slovo!)  vítám a jsem napnutá. A je to ještě o trochu víc vtipnější, než jste čekali. Celý sál se smál. Takže z mé strany vážně chvála. Fakt

Ale neočekávejte od toho hrozně moc
pak právě budete nadšení!
Mne to vážně pohladilo po srdíčku :)
Jde si to svou cestou No a teď k tý pomluvě...

Ne. Prostě Prokleté dítě nemělo vyjít. Nesouhlasím s tím. Je mi jedno , že je to scénář divadelní hry, takže se to nečte úplně normálně, s tím sem zas tak problém neměla. I když mi fakt dost chybí doplňující informace než jen stručný popis scény a mluvu. Ale tvl ten děj. Prostě nééé. Jak prostě mohou dovolit cestování časem v takovéhle míře do minulosti, se změnami a jinými časovými dimenzemi?!? To prostě není Harry s těmi zákony magie co jsme zvyklí.. Zároveň není skoro čas poznat hlavní hrdiny. Když se něco začne vysvětlovat a začnete trochu rozumět postavám, tak udělá nějakou kravinu a než to vydýcháte, skočí to do další scény o něčem jiném a nazdar.
  Harry se chová jako kretén (jako upřímně, zakazovat Albusovi jeho kámoše? Zrovna Harry tohle zakazovat?!.. A ta dečka...). Albus je chvílemi zas rozmazlenej fracek, co dělá fakt blbý rozhodnutí a úplně nepochopitelný. A Harmiona mi přijde až moc hloupá na to, že je to TA Hermiona.
No a další postavy si skoro ani nepamatuji. Až na Scorpiuse a jeho pana otce.  

Jo a to s tím Voldemortem... Ne to fakt ne. Nebo to  "Abychom z toho vytěžili ještě něco víc, takt tam dáme toho Snapeho, protože všichni ho přece milují!"... Jo a třeba že Vám na 90 stránkách něco píšou, co pak už není vůbec důležitý a v ději to nemá žádný význam,

Prostě ne. Je fajn že jsem si to přečetla a mám to doma, jenže tohle se nikdy nemělo vydat v papírové formě. Divadelní hra dejme tomu. DEEEJME TOMU a velkým sebezapřením. To může působit lépeAle prostě tohle ne.  Ne.
  
Fakt ne. Opravdu ne. Jsem z toho smutná.
A zklamaná
Harry skončil 7 dílem! A v tom je rozdíl mezi podáním filmu a podáním kniho-hry. Fantastická zvířata rozšiřují obzory magického světa. Ukazují kouzelníky a nečary (ano ano! tento výraz pro mudly se mi také líbí) z jiného pohledu, v jiném čase a s větší magií, než byla naše klasická mladistvá trojka schopná. Prokleté dítě  jen znovu omílá to, co jsme znali a dává to v jiné a trapné formě, která ani nebyla potřeba. Vědět co se stalo potom je fajn, ale tohle není fajn. 

Takže asi tak. Někdo nějaké podobné názory nebo jste byli tak chytří, a ani jste se nerozhodli řešit nějaké trapné Prokleté dítě nebo úžasné Fantastická zvířata?

Možná se můj názor na tyto dvě věci trochu pozmění. Ale jen trochu.  
A to je vše. 
Možná sem moc měkká/krutá
ale! 
je to snad bez spoilerů 
Svěžánkujme  :)

3 komentáře:

 1. :D Jak mi chyběli tvoje články a vyjádčování :D Fantastická zvířata jsou fajn, chvílemi jsem to i probrečela. Jinak Harry Potter a prokleté dítě, no mě se to líbilo, protože jsem to nebrala jako harry potter 8 díl. (jak to vysvětlit) Kdybych to vnímala jako klasického potra od J.K ano nelíbilo by se mi to a nesnášela bych to, ale abych se tomu vyhnula vzala jsem to z jiného pohledu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ráda, že si na mne ještě vzpomeneš :D
   Je pravda, že jsem to až moc odsoudila, a tvůj způsob je lepší : )

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat

Děkuji všem za milé i nemilé komentáře :) Když budete přehnaně vulgární, příjdu k vám domů a vysypu kbelík hnoje do postele :*